SNC Links:

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Climate change is one of the greatest environmental challenges that we have ever faced. SUNCONTRACT can help a lot.
The energy market is extremely centralised. SUNCONTRACT can decentralize it.

POL - Handel P2P energią na platformie SunContract

Handel energią typu peer-to-peer to koncepcja, której fundamentem jest idea gospodarki typu peer-to-peer, krótko mówiąc, gospodarka dzielenia się. Wraz ze wzrostem systemów magazynowania energii słonecznej i akumulatorów, koncepcja systemu handlu energią P2P staje się coraz bardziej popularna. System ten, stanowiący podstawę platformy SunContract, umożliwia konsumentom korzystanie z usług innych użytkowników, którzy wytwarzają więcej energii, niż potrzebują.

Każdy producent platformy transakcyjnej SunContract może zostać przedsiębiorcą i zaoferować swoją nadwyżkę energii elektrycznej na platformie innym podmiotom. Ułatwia to innym konsumentom zakup energii elektrycznej w oparciu o wybrane przez nich odnawialne źródło energii. Również ceny energii elektrycznej mogą być niższe niż ceny konwencjonalnych dostawców energii. W tej chwili dostępna na platformie jest energia odnawialna ze słońca.

Główne zalety to:

  • · nie ma pośrednika - ludzie robią interesy na własnych warunkach
  • · wszyscy oszczędzają pieniądze
  • · przejrzyste kontrakty bezpośrednio z innymi konsumentami

Jak pokazano powyżej, producenci musieliby sprzedawać energię elektryczną bezpośrednio dostawcy energii (pośrednikowi), który podniósłby cenę i sprzedał ją konsumentowi końcowemu z zyskiem. Platforma SunContract sprawiła, że ​​pośrednik stał się przestarzały, bezpośrednio łącząc konsumentów i producentów na otwartym rynku energii, aby mogli wymieniać ze sobą energię elektryczną.

Nowy pomysł polega na tym, że energia elektryczna jest towarem. Ludzie mogą wybrać, w jaki sposób ją używają i do kogo ją sprzedają. Handel energią P2P jest skutecznym sposobem utrzymania stosunkowo konkurencyjnych cen energii na rynku hurtowym.

Kto chce być biernym konsumentem podlegającym regułom rynkowym? Wraz z pojawieniem się nowych technologii społeczeństwo nadal identyfikuje potencjalnych sprzedawców lub kupujących. To już się dzieje. Pomyśl o witrynach takich jak Gumtree i eBay, w których użytkownicy handlują z innymi na własnych warunkach.

graf2

                                      Przybliżone spojrzenie na proces handlowy na platformie SunContract

P2P pozwala graczom:

  • · Przekazać energie słoneczną swoim przyjaciołom  i rodzinie za darmo lub ze zniżką
  • · Wybrać opcję zakupu energii słonecznej od sąsiadalub wsparcia lokalnej farmy wiatrowej lub słonecznej
  • · Wybrać źródło takiej ilości energii której potrzebujesz, z rozproszonych systemów słonecznych na dachu lub domowych baterii akumulatorów, a nawet od sąsiadów

Aby program pasował do definicji "energii słonecznej typu peer-to-peer", podstawową korzyścią są użytkownicy ustalający własne warunki. Najważniejszym z nich jest cena. Konsumenci ustalają limit cenowy na przykład za nie więcej niż 25c / kWh z dowolnego źródła.

W takim przypadku każdy producent może zdecydować się na sprzedaż energii elektrycznej po tej cenie lub mniejszej. Jednak użytkownicy będą musieli powrócić do ceny energii platformy SunContract, jeśli w danym momencie jest niewielu sprzedawców. Cena ta jest wciąż konkurencyjna w porównaniu z innymi dostawcami energii i oferuje użytkownikom platformę, która gwarantuje, że nigdy zabraknie prądu w swoich domach. Aby zapewnić tę rezerwową energię, SunContract nawiązał współpracę z firmą energetyczną SONCE w Słowenii - gdzie wdrażanie projektu jest obecnie w toku.

graf3

Zmniejszone spojrzenie na P2P na platformie SunContract

Jak więc Blockchain odnosi się do handlu energią P2P?

Tradycyjnie, aby kupować lub sprzedawać energię, handlowcy muszą opracowywać umowy i komunikować się ze sobą bezpośrednio. Wiele kontraktów może się skomplikować. Handlarze dzwonią do siebie nawzajem, wysyłają e-maile lub używają komunikatora. Jest to czasochłonny, nieefektywny i kosztowny proces.

Jednak dzięki wprowadzeniu blockchain handlowcy na platformie SunContract mogą sprzedawać ją bezpośrednio konsumentowi. Dzieje się tak dzięki wdrożeniu inteligentnych umów, bez potrzeby korzystania z centralnego sprzedawcy.

Inteligentne kontrakty to zasadniczo transakcje, które są realizowane tylko po spełnieniu określonych warunków. Na przykład, jeśli chciałbym kupić energię za 15 euro za kWh, inteligentna umowa zostanie aktywowana tylko wtedy, gdy sprzedawca będzie chciał spełnić ten warunek i dostarczyć energię. Ponadto sprzedawca otrzymuję codziennie zapłatę za sprzedaną energię .

Technologia Blockchain oferuje firmom takim jak SunContract możliwość znacznego obniżenia kosztów i wydajności procesów, które w obecnej dobie nieefektywnego sektora energetycznego są zbyt zachęcające, aby je ignorować.

Dzięki systemowi blockchain możemy teraz zwiększyć wydajność i obniżyć koszty zakupu i sprzedaży energii elektrycznej. Bardziej rewolucyjna jest zdolność blockchain do włączenia inteligentnych liczników w blockchain, gdzie komputery mogą automatycznie dopasować popyt i podaż w czasie rzeczywistym, aby lepiej zbalansować sieć. Podczas gdy technologia jest jeszcze w powijakach, oczywiste jest, jak ogromny potencjał ma blockchain.

Podczas gdy handel P2P jest głównym tematem platformy SunContract, mamy znacznie więcej usług, nad którymi pracujemy. Planujemy je uruchomić w najbliższej i dalszej przyszłości. Bądźcie czujni.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline