SNC Links:

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Climate change is one of the greatest environmental challenges that we have ever faced. SUNCONTRACT can help a lot.
The energy market is extremely centralised. SUNCONTRACT can decentralize it.

SUNCONTRACT OGŁASZA STRATEGICZNE PARTNERSTWO Z GMINĄ KOBARID

Kobarid Mayor - Pan Marko Matajurc i SunContract CEO - Gregor Novak podają sobie ręce po podpisaniu listu o współpracy

19 marca 2019 r. Kobarid, Słowenia

SunContract ma przyjemność ogłosić współpracę ze słoweńską gminą Kobarid.

 kobarid1

Na dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz gminy Kobarid Marko Matajurc oraz współzałożyciel i dyrektor platformy SunContract Gregor Novak podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy jako partnerzy w dziedzinie samowystarczalności energetycznej i zrównoważonego rozwoju .

Celem listu jest stworzenie podstaw do długoterminowej współpracy między gminą Kobarid a globalną platformą energetyczną Blockchain - SunContract.

Projekt zakłada inwestycje w wysokości 1,5 mln euro w instalację elektrowni słonecznych do obiektów komunalnych i komercyjnych w gminie oraz do 50 samowystarczalnych elektrowni słonecznych dla obywateli w ciągu najbliższych dwóch lat.

Gmina mogłaby wtedy stopniowo budować samowystarczalną społeczność dla wszystkich zainteresowanych obywateli, a jednocześnie budować swoją przyszłą ofertę turystyczną.

 

Cel: Samowystarczalna energetycznie, aktywna i zrównoważona gmina

Podczas konferencji Marko Matajurc, burmistrz gminy Kobarid, podkreślił, że celem gminy w przewidywanym partnerstwie publiczno-prywatnym jest promowanie prywatnych inwestycji, pozwalających na samowystarczalność jako gminy dzięki energii odnawialnej, zwłaszcza elektrowni słonecznych oraz produkty energooszczędne, takie jak pompy ciepła.

„Zapotrzebowanie na energię elektryczną stale rośnie, ale ceny również rosną. Dzięki wsparciu naszych partnerów chcemy stać się aktywną, samowystarczalną społecznością, która nie tylko osiągnie, ale przekroczy zaangażowanie UE w 32% energii końcowej ze źródeł odnawialnych do 2030 r. Planowane partnerstwo może pomóc gminie jak również naszym obywatelą, zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Przejście na samowystarczalną społeczność elektryczną zostanie osiągnięte poprzez elektrownie słoneczne, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ będziemy korzystać z istniejących obiektów komunalnych i prywatnych, mówi Marko Matajurc, burmistrz gminy Kobarid. ”

Celem pierwszej fazy będą cztery elektrownie słoneczne o szacowanej łącznej mocy 0,5 MWp. »Staralibyśmy się również zdobyć zainteresowanie naszych obywateli i podmiotów gospodarczych samodzielnym zakładaniem własnych elektrowni słonecznych” - podkreślił Marko Miklavič, zastępca burmistrza Kobarid.

Globalna usługa z efektem wpływania na lokalną społeczność.

kobarid2

Globalna platforma SunContract zapewnia konkretne korzyści wykorzystując technologię blockchain.

„Od początku założenia, platforma SunContract jest rozpoznawalną na całym świecie. Ale uczestnicząc w projekcie z gminą Kobarid, wkraczamy w obszar lokalnych społeczności samowystarczalności, w których przekazujemy przewagę globalnych usług platformowych na poziom lokalny. Chociaż inwestycje w elektrownię słoneczną przynoszą zyski na dłuższą metę, wysoki początkowy koszt inwestycji jest często przeszkodą, a gminy, przedsiębiorstwa lub osoby prywatne nie decydują się na ten krok natychmiast, wyjaśnia dyrektor generalny projektu SunContract - Gregor Novak.

W pierwszej fazie SunContract chce stymulować lokalne inwestycje w źródła odnawialne i zapewniać globalne usługi, które łączą producentów i konsumentów energii elektrycznej w celu wyeliminowania takich przeszkód.

 

Dołączyłeś do naszej sieci?

Dzięki wielu ekscytującym aktualizacjom i projektom w naszym 2019 roku, zachęcamy do bycia na bieżąco, dołączając do naszej sieci tutaj .

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline